perfume on hair

ماندگاری عطر

تا به حال پیش آمده که شخصی از کنار شما بگذرد و بوی عطرش فضا را پر کند؟ ممکن است از خودتان بپرسید که چرا عطر شما چنین ماندگاری و پخش بویی ندارد. واقعا چرا؟ آیا ماندگاری عطر تنها به گران قیمت بودن آن وابسته است؟ یا می توان با راهکارهایی ساده ماندگاری هر عطری را افزایش داد؟ اگر اینها پرسش شما هم هست، در این مقاله با ما همراه باشید.

more persistence

۱- چه زمانی از عطر استفاده کنیم؟

بهتر است عطرتان را پس از حمام کردن و روی بدن پاکیزه اسپری کنید. چرا که پوست شما تازه و مرطوب است و رایحه های مختلف عطر را بهتر نمایان میکند.

perfume on wrist

۲- عطر را به کجا اسپری کنیم؟

بهترین نقاط بدن برای پخش بوی بیشتر، نقاط گرم و نبض دار بدن است چرا که با هر ضربان، مولکول های عطر به هوا پمپاژ می شوند. پس این نقاط را به خاصر داشته باشید:

مچ دست، روی گردن، داخل آرنج، پشت زانوها، پشت ران ها و روی قوزک ها.

لازم نیست عطر را به همه ی این نقاط اسپری کنید. می توانید تنها به دو یا سه نقطه اکتفا کنید.

wrong place to spray perfume

۳- هرگز این اشتباه را مرتکب نشوید!

یک اشتباه رایج در استعمال عطر، مالاندن مچ دست ها پس از اسپری است. شما با این کار شانس پخش شدن عطر خود در فضا را از دست داده و رایحه ی قوی و اولیه ی عطر  را از بین می برید.

using vaselin

۴- روی محل اسپری وازلین بمالید.

سعی کنید پیش از استفاده از ادکلن، روی بدن خود وازلین یا لوسیون بدون بو بمالید. چربی وازلین، عطر را جذب کرده و مدت طولانی تری در خود نگه می دارد.

spray on hair

۵- موها را فراموش نکنید.

یکی از ترفندهای زیبایی برای خانم های جذاب، خوشبو بودن موهاست. اما بهتر است عطر را مستقیما به آنها اسپری نکنید. چرا که الکل موجود در ترکیبات عطری به مرور زمان موها را خشک می کند. شما که نمی خواهید با موهایی آسیب دیده دست و پنجه نرم کنید! پس بهتر است عطر خود را به برس یا شانه اسپری کرده و بعد شانه بکشید.

۶- شیشه ی عطر را در جای خنک نگهداری کنید.

بدترین محل برای نگهداری از شیشه ی عطر، حمام است. گرما،رطوبت و نور زیاد قاتل ترکیبات عطری است. پس توصیه می کنیم که آن را در جعبه ی اصلی عطر و در اتاقی خنک نگهداری کنید.

mini perfumes

۷- از عطرهای جیبی برای تمدید عطر استفاده کنید.

درست است که انتخاب عطر اورجینال و باکیفیت تاثیر به سزایی در ماندگاری عطر دارد، اما گاهی با یک استفاده ی نادرست همه چیز خراب می شود. البته هیچ عطری یک روز کامل روی پوست دوام نمی آورد و هر ۳الی ۴ ساعت نیاز به تمدید شدن دارد. برای این منظور بهتر است عطر جیبی رایحه ی مورد علاقه ی خود را همیشه  در کیف تان همراه داشته باشید.

فروشگاه نارسیسو تنوع بسیاری از عطرهای جیبی باکیفیت را در اختیار شما قرار می دهد. برای مشاهده  اینجا را کلیک کنید.

برای ارتباط با پشتیبان روی بخش مربوطه کلیک کنید