خواص ویتامین c

خواص ویتامین c در محصولات آرایش پوست

خواص ویتامین c

خواص ویتامین c  در محصولات آرایش پوست

خواص ویتامین c هر چیزی که باید درباره ویتامین C به عنوان یک ماده تشکیل دهنده در محصولات مراقبت از پوستی بدانید

در این مقاله از مجله اینترنتی نارسیسو به ویتامین  C موجود در محصولات مراقبت از پوست خواهیم پرداخت

سرم های ویتامین C به یک دلیل بسیار شگفت انگیز می باشند :

آن ها واقعا نتیجه می دهند . تناژ پوستی ناهماهنگ، بافت زبر، خطوط ریز، اسکار آکنه ها، کدری و خستگی پوست- شما می توانید هر مسئله پوستی رایجی که فکر می کنید را نام ببرید، در هر صورت شانسی برای شما وجود دارد تا به وسیله ویتامین C آن ها را درمان کنید .خوب حالا به این سوال می رسیم که این ماده تشکیل دهنده در محصولات مراقبت از پوست، واقعا چه تاثیراتی دارد ؟

آیا به لطف همان آنتی اکسیدان قوی موجود در آب پرتقالی که در هنگام سرماخوردگی می نوشید، پوست روشن تر، صاف و  هموارتری را به دست می آورید ؟

از جایی که محبوبیت این ماده تشکیل دهنده روز به روز بیشتر می شود، احساس کردیم که بهتر است بیشتر به ویتامین C بپردازیم . می خواهیم در این جا همه چیز را درباره ویتامین C به شما آموزش دهیم . این که به عنوان یک ماده تشکیل دهنده محصولات مراقبت از پوستی چگونه کار می کند و بهترین روش برای این که بیشترین مزیت را از آن کسب کنید چیست و غیره .

خواص ویتامین c

نکته اول، ویتامین C چیست؟

زمانی که مشکل پوستی دارید، ویتامین C به عنوان یک ماده آنتی اکسیدان قوی عمل می کند که می تواند رادیکال های آزاد را خنثی نماید. به دلیل خواص آنتی اکسیدانی که دارد، به پروسه احیا و بازسازی طبیعی پوست شما کمک می کند و به این ترتیب روند بهبود سلول های آسیب دیده در بدن را بهبود می بخشد .

بنابراین، همان طور که مصرف غذاهای غنی از آنتی اکسیدان به بدن شما در مقابله با رادیکال های آزاد کمک می کند، مصرف آنتی اکسیدان های موضعی با خنثی کردن صدمات پوست ناشی از عوامل محیطی روزانه مانند اشعه های UV و قرارگیری در معرض آلودگی هوا، همین کار را انجام می دهد .

خواص ویتامین c

تعریف کوتاه از آنتی اکسیدان ها :

آن ها به وسیله خنثی کردن صدمات و آسیب های مولکول های بسیار واکنش پذیر به نام رادیکال های آزاد، موجب کاهش و پیشگیری از آسیب به سلول های ما می شوند . به عبارت دیگر، آنتی اکسیدان ها به بدن و سلول های پوست ما کمک می کنند تا سالم و سلامت باقی بمانند .

این قدرت مقابله با رادیکال های آزاد تنها برای کمک به پیشگیری و تعویق انداختن نشانه های پیری پوست کمک نمی کند، بلکه در زمینه خنثی کردن اثرات رادیکال های آزاد، ویتامین C ممکن است به محافظت از پوست در برابر ایجاد تغییرات پیش سرطانی در بدن که ناشی از قرارگیری در معرض اشعه های UV می باشد، کمک نماید .

خواص ویتامین c

خواص دیگر ویتامین C برای پوست چیست ؟

به طور شگفت انگیزی مزیت های ویتامین C برای پوست تنها به خواص آنتی اکسیدان آن محدود نمی شود . این ماده دارای خواص درمانی بسیاری برای پوست می باشد . به این دلیل است که جایگاه همیشگی در محصولات مراقبت از پوست مصرفی شما دارد. برای برخی، استفاده موضعی از ویتامین C که بسیار اسیدی است ، پوست را به منظور تولید کلاژن و الاستین، تحریک می نماید تا خود را درمان کند .

این نکته رابه یاد داشته باشید :

کلاژن و الاستین هر دو پروتئین هایی می باشند که به طور طبیعی در ساختار پوست وجود دارند و موجب برجسته و سفت و محکم و جوان نگاه داشتن پوست می شوند . از این رو، خاصیت تحریک تولید کلاژن ویتامین C موجب شده است که ظهور علائم پیری پوست را به تعویق بیاندازد .

مورد جالب دیگر درباره این ماده تشکیل دهنده به این ترتیب می باشد: ویتامین C دارای خواصی است که تولید ملانین پوست شما را مهار می کند. ملانین دقیقا همان چیزی است که موجب لکه های رنگی پوست می شود، مانند لکه های تیره و یا هایپرپیگمنتیشن. با ادامه مصرف موضعی ویتامین C، این ماده می تواند از بروز لکه های تیره نیز پیشگیری نماید.

در واقع ویتامین C یک ماده روشن کننده قوی به شمار می رود که برای محو کردن لکه های قهوه ای بسیار مناسب می باشد، بدون این که پیگمنت های طبیعی پوست را تغییر دهد.

خواص ویتامین c

چگونه ویتامین C را به برای مراقبت از خود می افزایید ؟

کلید اصلی به نوع محصولی که حاوی ویتامین C می باشد ارتباط ندارد، بلکه به ویتامین C که استفاده می شود باز می گردد . عبارتی که باید در لیست مواد تشکیل دهنده محصولات مراقبت از پوستی به دنبال آن باشید، اسید آسکوربیک می باشد (که L-ascorbic acid نیز شناخته می شود) .که پایدارترین و موثرترین نوع ویتامین C در محصولات مراقبت از پوست به شمار می رود .

با این وجود، بیشتر متخصصین موافق می باشند که بهترین محصولات مراقبت از پوست حاوی ویتامین C که می توان از آن استفاده کرد، سرم ها می باشند . زیرا سرم ها بسیار موثرتر از کرم ها و یا تونرها عمل میکنند . علاوه بر این، ترکیب ویتامین E با ویتامین C نیز موجب می شود تا یک سرم قدرتمند برای پوست به وجود بیاید .

اسید آسکوربیک

اسید آسکوربیک خالص ثابت کرده است که موثرترین ماده در نفوذ به مانع دفاعی پوست می باشد. تاثیرگذاری ویتامین C هم چنین زمانی که با دیگر آنتی اکسیدان ها ترکیب شود، افزایش می یابد، مانند ویتامین E. به این ترتیب وجود این دو ویتامین در کنار یکدیگر موجب می گردد تا محافظت از پوست در برابر آسیب های رادیکال های آزاد، دو برابر می شود.

شما هم چنین متوجه خواهید شد که هر دو بطری سرم های حاوی این دو ویتامین تیره است و این موضوع عمدی می باشد. ویتامین C معمولا زمانی که در معرض هوا و نور قرار می گیرد، تجزیه می شود، از این رو شیشه تیره بطری به نگهداری از پایداری و تاثیرگذاری آن کمک می کند. به عنوان یک قانون کلی، سرم ها باید به صورت لایه لایه قبل از مرطوب کننده به کار بروند.

اگر می خواهید به تازگی از این ماده برای پوست خود استفاده کنید، پیشنهاد می شود که به صورت تدریجی این کار را انجام دهید. ویتامین C یک ماده قدرتمند است، از این رو شما فقط به چند قطره در هر بار مصرف نیاز دارید. بهتر است که با غلظت های پایین این ماده شروع کنید و به مرور زمان غلظت آن را افزایش دهید تا پوست تان به این ماده عادت کند.

سرم های ۵ درصد عموما به اندازه کافی برای پوست حساس کفایت می کنند و شما می توانید به مرور زمان تا غلظت ۲۰ درصد نیز پیش بروید که به سرعت پوست را روشن کرده و پیگمنتیشن های پوست را بهبود می دهد. دیگر انواع ویتامین C که در محصولات مراقبت از پوست می بینید آسکوربات تتراهگزایسیل، آسکوربیل فسفات منیزیم و آسکوربات متیل سیلانول می باشند.

چه افرادی نباید از ویتامین C استفاده کنند؟

افرادی که پوست حساس دارند، ممکن است به این ماده آلرژی داشته باشند و یا با استفاده از ویتامین C دچار قرمزی پوست شوند . اگر پوست مستعد حساسیت دارید، پیشنهاد می شود که از غلظت های اندک این ویتامین استفاده کنید . و هم چنین بهتر است روی بخش کوچکی از پوست خود تست کنید تا مطمئن شوید که بدن شما هیچ واکنش آلرژی به آن بروز نمی دهد .

خواص ویتامین c

One thought on “خواص ویتامین c در محصولات آرایش پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ارتباط با پشتیبان روی بخش مربوطه کلیک کنید